Istorija
Apie įmonę

Istorija

Vilniaus „Volkswagen” atstovybė jau 23 metai Lietuvoje!

2015 metų spalio mėnesį sukako 23 metai, kai Lietuvoje buvo įkurta „Volkswagen” atstovybė. Per šį laikotarpį „Volkswagen” ne tik įsitvirtino Lietuvos automobilių rinkoje, bet ir tapo šio verslo lydere.

Nuo „Volkswagen” atstovybės įkūrimo pradžios šios markės automobiliais prekiavo ir juos aptarnavo bendrovė „Eva Auto”. Pradėjusi veiklą nuo kuklaus pardavimų salono ir nedidelio serviso Jočionių gatvėje, Vilniaus priemiestyje, įmonė sparčiai plėtėsi ir augo. Po kelerių sėkmingos veiklos metų buvo įkurti „Volkswagen” centrai kituose Lietuvos miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

1998 m. gruodį atstovybė ir prekybos atstovas Vilniaus zonai persikėlė į naują modernų pastatą Laisvės prospekte.

2001 m. vasario mėnesį visas „Volkswagen” importuotojo ir atstovo Vilniaus zonai akcijas įsigijo Norvegijos kompanija „MØller Group” (norv. „MØllerGruppen”), o įmonės pavadinimas pakeistas į UAB „Moller Auto”. „MØller Group”, priklausanti MØller šeimai, yra viena didžiausių privataus kapitalo bendrovių bei pati didžiausia automobilių verslo organizacija Norvegijoje.

„MØllerGruppen” – MØller šeimos valdoma verslo grupė, bendradarbiaujanti su „Volkswagen AG” koncernu nuo 1948 m. ir sėkmingai atstovaujanti „Volkswagen”, „Audi” bei „Škoda” markes Norvegijoje. Nuo 1997 m. „MØllerGruppen” atstovauja „Volkswagen” ir „Audi” markes Lietuvoje, o nuo 2002 m. – „Audi” Latvijoje. „MØllerGruppen” iš viso valdo 40 automobilių pardavimo atstovų Norvegijoje ir 3 Baltijos šalyse. Neseniai „MØllerGruppen” įsigijo ir du automobilių pardavimo atstovų tinklus Švedijoje. Taip pat grupei priklauso 49% didžiausios Norvegijos automobilių finansavimo kompanijos, valdomos kartu su SEB grupe, akcijų, bei didelė nekilnojamo turto verslo struktūra.

2006 m. „Volkswagen“ importo Lietuvoje teisės buvo suteiktos naujai įkurtai įmonei „Auto Group Baltic SIA“ (dab.„Moller Baltic Import" SE), o iki tol šias funkcijas vykdžiusi UAB „Moller Auto“ reorganizuota į „Volkswagen“ atstovą Vilniaus zonai. Šiandien įmonė yra viena pirmaujančių automobilių pardavimo ir aptarnavimo centrų Vilniaus zonoje ir viena didžiausių automobilių verslo struktūrų Lietuvoje.

2009 m. Volkswagen atstovybė kartu su Audi atstovybe Vilniuje (UAB Moller Auto Keturi Žiedai) bei vėliau ir Volkswagen atstovybe Alytuje (UAB Moller Auto Alytus) įsiliejo į bendrą Pabaltijo „Møller Auto" dilerių tinklą. 

Per 18 veiklos metų UAB „Moller Auto” pardavė virš 10 000 lengvųjų ir virš 6 000 komercinių “Volkswagen” automobilių, įmonės servise aptarnauta per 150 000 klientų.

 Alytaus „Volkswagen" automobilių centro istorija ir faktai

Gerai žinoma Alytaus regionui Volkswagen markę atstovaujanti bendrovė „Moller Auto Alytus“ (iki 2010.01 UAB „Magira") savo istoriją pradėjo dar 1974 metais, kai Alytuje, dab.Santaikos gatvėje, pradėjo savo veiklą VAZ automobilių serviso stotis, būdamas Kauno VAZ centro padalinys.  1987 metais pradėta serviso stoties statyba Putinų gatvėje, dabartinėje UAB „Magira“ dislokacijos vietoje, pati stotis funkcionavo iki 1991 metų. Minėtais metais įmonės turtas tapo atkurtos Lietuvos valstybės nuosavybe, kontaktai su Rusijos VAZ įmone pradėjo trūkinėti. 1992 metais įvyko įmonės privatizacija, įmonę valdė apie 150 akcininkų.

1993metais, Vilniuje jau veikusios Volkswagen atstovybės vadovo Stasio Brundzos iniciatyva, šios techninio aptarnavimo bazės pagrindu nutarta steigti Volkswagen atstovybę Alytaus regionui. 1993 metais ir įregistruota UAB „Magira“, veikianti sutartiniais pagrindais, kaip Volkswagen atstovas Alytuje, vadovaujama ilgamečio darbuotojo Vido Skaudžiaus, valdoma kelių akcininkų ir turintis 12 darbuotojų. Pirmaisiais veiklos metais, UAB „Magira“ pardavė 4 automobilius: patį pirmąjį puikiai prisimena pats Vidas Skaudžius,- tai buvo baltos spalvos VW Vento, įsiminęs dar ir neįprastu- baltos spalvos prietaisų skydeliu. Pirmasis pirkėjas- Alytaus dujų ūkis. Kaip pasakoja direktorius V.Skaudžius, VW atstovybės darbo pradžia buvo išties nelengva: reikėjo suburti kompetetingą ir entuziastingą kolektyvą, įkurti padalinius, sureguliuoti darbo procesus. Geriausi augimo metai- 1998-ieji,- bendras ekonominis augimas, klientai patys ieškojo automobilių, konkurentų beveik nebuvo: parduoti 33 automobiliai.

Tačiau 1998-ųjų metų pabaigos Rusijos ekonominė krizė vėl grąžino prie atstovybės ištakų: 1999 metais teparduoti 4 automobiliai. 2002 m. UAB „Magira“ perėmė dar veikusios VAZ stoties funkcijas (kėbulų remontas, aptarnavimas), padidino apyvartą, plėtė verslo ryšius bei paslaugas (pvz. bendri produktai su draudimo kompanijomis), taip po truputį atgaudama prarastas pozicijas ir vertę. 2006 metais UAB „Magira“ akcijų įsigijo norvegų įmonių grupė „MøllerGruppen AS“, taip įmonė tapo trečiąja atstovybe Lietuvoje (šalia VW atstovo Vilniuje- UAB „Moller Auto“ ir Audi atstovo Vilniuje- UAB „Keturi žiedai“), priklausančia šiai žymiai įmonių grupei. Kitais metais planuojama plėtra - statomas naujas, visus reikalavimus atitinkantis pardavimo salonas, renovuotos priėmimo ir serviso patalpos.